Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, јавно го праша својот колега од СДСМ, Костадин Костадинов, кој дел од македонскиот идентитет сега е на ред за продавање.

Стоилковски потенцира дека власта на СДСМ лаже и сега како што лажеше и пред две години дека имаме добиено датум и дека ги затвориле сите отворени прашања.

Што продавате сега од идентитетот?Нели ги затворивте сите отворени прашања? Каде е датумот „добиен“ од пред две години?

А бе Костадине, клисару заевистички, гитла таму со твојот продаден идентитет за пари! 
#лажови – порача Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.