Го молам присутниот џган да не го реди во уста ВМРО-ДПМНЕ.
Туку интересно е како се почуствува повикан да одговори?
Куќа во Струмица, стан во Скопје, кола, нов мотор, викендица, сега пак се подновил?
Коки, имаш путер на главата, си лапал багатела имот, а?  – пишува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.