Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,Наум Стоилковски реагира на последната бомба во која е вмешан Зоран Заев.Тој го прашува лидерот на СДСМ како се пишуваат шест милиони евра кои се спомнуваат во снимката.

Имаш ли чуство на срам, не го знаел братот на Димишкова, тврдеше-вели Стоилковски

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.