Антикорупциска го чешла Водно! Венко Филипче и Илир Хасани како главни ликови во „Шпанско Село 2” мора одговорат на многу прашања за кои што тврдеа дека се “лажни вести”.
За жал, овој „градежен пар” министер- директор, во меѓувреме е унапреден во министер и негов заменик, стои во Фејсбук статусот на Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ.

Да потсетам, двајцата се партнери на куп споени плацеви на Водно со трет партнер, инаку редовен добитник на милионски тендери во здравството. Така, “Касарната на Филипче”, прерасна во “Шпанско Село 2”, а сега во предмет на ДКСК. Се надевам на побрз развој на предметот од досегашниот, и секако побрз од случајот Леонардо за Генералниот секретар на Владата Рашковски, пишува тој.

Антикорупциска го чешла Водно!
Венко Филипче и Илир Хасани како главни ликови во “Шпанско Село 2” мора одговорат на…

Posted by Naum Stoilkovski on Friday, 6 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.