14 пациенти живи изгореа во болница! Прашањата за одговорност на власта СЕ јавен интерес.
Храброста за ваква оценка за прашањата од овој лик може да извира само од лична нарачката од режимот, па и по цена да се гази врз 14 жртви.
И ова јавен линч на новинари.
Е ова е гебелштина!, пишува портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.