Лажго, одродник, македонски душман, се само дел од „епитетите“ што портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски му ги упати на премиерот Зоран Заев по неговото интервју за БГНЕС.

Чуму ти е идентитетот без пари ли ти е само во глава?
Ова го бесеше врз криминалот, сега заради криминал и од паролите се откажа?
Знај, дојден ти е крајот што и да сториш повеќе!, му порача Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.