Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски на Фејсбук го коментира оградувањето на Заев и СДСМ за случајот „Цареви Кули“ кој според него е дивоградба. Тој вели дека Заев е творец  на криминалните дивоградби и оти  за тоа постојат докази.

 

Со злоупотреба остварил противправна корист за себе или друг на штета на буџет!
А тоа за себе или друг, во случајот е човек редовен тендераш во заева Струмица!
И тоа не застарува, и ќе си јаде суд!
И СУДСКИ ДОКУМЕНТ ЗА ТОА ИМА, И ОДЛУКА НА АПЕЛАЦИЈА!
И во 2016 пишуваа дека Заев е светец и нема криминал
Затоа запаметете:ЗАЕВ Е ТВОРЕЦ НА КРИМИ-ЛЕГАЛИЗАЦИИТЕ

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.