Ништо повеќе не зависи од Зоран Заев. Се што кажа Зоран Заев не се исполни. Не му тежи зборот; и се посипа со пепел. Распука бетонот, следува убедлив пораз.

Вака портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилкоски ја коментира одлуката на лидерот на СДСМ, Зоран Заев да прифати избори на 15 јули.
Во повеќе изјави на Заев споени во едно видео можат да се видат сите изјави на Зоран Заев околу датумот за избори. Во јули е многу топло, вели тој. И на крај попушти – 15 јули.

Ништо повеќе не зависи од Зоран Заев. Се што кажа Zoran Zaev не се исполни. Не му тежи зборот; и се посипа со пепел. Распука бетонот, следува убедлив пораз.

Gepostet von Naum Stoilkovski am Montag, 15. Juni 2020

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.