Денеска нова пратка на вакцини пристигнува во Македонија, информираат од Владата.

Вакцините треба да пристигнат некаде во 13 часот во Клиничкиот центар, а по тој повод е закажано обраќање на медиумите на премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче.

Премиерот и министерот ќе дадат повеќе детали околу оваа пратка, односно која количина се и од кој производител.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.