Стево како тоа законот е противуставен ама ти ќе го потпишеш?, прашува актерот Сашо Тасевски потенцирајќи му на претседателот Пендаровски дека тоа значи дека го крши Уставот.

Кажи чиј претседател си ти?
На која држава?
На која држава и се заколна дека ќе ја штитиш?
Што сте бе вие?
Бакали, пиљари, препродавачи… шверцери. Државава тезга ви е?
Патлиџан не продавате бе!, пишува Тасевски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.