Адвокатата Ирена Фрчкоска побара од Лиле Стефанова да го објасни нивниот однос со Ванчо Чифлиганец и дали се блиски. Обвинителката објасни дека се знаат бидејќи се од ист град, но оти не знае што значи блиски.

Што значи блиски, не му ја познам љубовницата, рече Стефанова.

Обвинителката потврди дека бизнисменот дошол кај неа во канцеларија, но оти за тоа биле информирани во СЈО. На состанокот Чифлиганец се интересирал зошто се води случај против Орце Камчев и Цветан Панделевски кој биле негови пријатели. Но, на состанокот јасно му ставила дознаење дека за случајот нема да разговараат и оти може да си прават муабет за други работи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.