Обвинителката Лиле Стефанова побара да му се продолжи притворот на бизнисменот Орце Камчев, осомничен во предметот „Плацови на Водно“. Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за „А1он“ потврдува дека барањето е доставен до Кривичниот суд уште во петокот.

Тоа значи дека обвинителката Стефанова и натаму смета дека постои можноста Камчев да се даде во бегство, поради што веќе 29 дена издржува притвор во затворот во Шутка. Засега нема информација каква е одлуката на судијата на претходна постапка, дали Камчев ќе биде ослободен или ќе остане притворено лице.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.