Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стефан Богоев ќе биде еден од четворицата избрани потпреседатели на СДСМ, пишува „Локално“.

Социјалдемократите утре одржуваат Централен одбор на кој се очекува да биде предложено ново партиско раководство и да биде промовиран Советот за креирање и имплементација на политики, со кој би раководел поранешниот пратеник на СДСМ, Игор Ивановски-Шема, што значи повторно негово активирање во СДСМ.

Повоторно активирање во СДСМ најви и докторот Андреј Петров.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.