Во изминатите месеци и сега сме сведоци на порастот на заразени и починати од КОВИД 19 токму поради тие причини и актуелниот попис беше одложен и згора на сето тоа се заоструваат мерките, но МОН покрај целата ситуација не отстапува од одржувањето на државната матура – реагираат од Средношколски глас.

Ти бараат Министерството за образование и наука да ја согледа ситуацијата и да го зтави здравјето пред сé.

Дали партиски или некакви други интереси се пред здравјето на учениците и професорите?! Бараме МОН итно да ја согледа ситуацијата со пандемијата и да не го загрозува целокупното здравје на учениците и професорите за некакви партиски или друг вид на интереси – велат тие.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.