Почитувани средношколци,родители, медиуми!
Ве повикувам во името на неформалното движење “Средношколски глас” , во името на многу мои соученици, да ни се придружите во борбата против уништувањето на нашиот образовен систем!
Време е надлежните да го слушнат нашиот глас!
Доста не игнорирате! Ние сме иднината на оваа држава!!, на својот фејсбук профил објави Средношколски глас.

Придружете ни се во борбата!

Posted by Средношколски Глас on Sunday, May 9, 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.