Фејсбук страната „Средношколски Глас“ преку статус на Фејсбук пишува дека за сместување во ученички дом ќе бараат евидентни листови место сведителства.

-До нас стигаат информации од наши соученици дека за сместување во ученички дом ќе барале евидентни листови место свидетелства!
⁉️Дали има капетан бродов?
⁉️Дали е ова уште една поделба на учениците на подобни и неподобни?
⁉️Јавно прашуваме, кој ќе гарантира дека нема да се менува успехот? Евидентен лист што ќе докаже?
❌Одете си бре веднаш цела Влада и оставете не да дишеме!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.