По средбата со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, Заев на својот фејсбук профил напиша:

Мотивирани сме да продолжиме со европскиот курс со цел заокружување на интеграцијата на Северна Македонија во ЕУ.

На средбата со претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел разговаравме за процесот на реформи, потребата од носење на Законот за јавно обвинителство, евроинтегративниот процес, како и за новата методологија за проширување на Унијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.