Вршителот на должност помошник државен секретар на САД за Европа и Евро-Азија, Филип Рикер, денеска ќе се сретне со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Од ВМРО-ДПМНЕ за „Република“ потврдуваат дека во попладневните часови во партиското седиште ќе биде остварена средба меѓу Рикер и Мицкоски.

Рикер денеска престојува во работна посета на нашата држава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.