Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска се сретнаД со амбасадорот на Делегацијата на Европската Унија, Самуел Жбогар.

На сребата се направило резиме на меѓусебната соработка и се потенцирала важноста на проектите кои се реализираат во министерството за внатрешни работи, а се финансирани од страна на Европската Унија преку ИПА инструментот.

На средбата ја потврдив посветеноста на нашата држава кон остварувањето на целта членството во ЕУ, при што од моја страна беше нагласено дека министерството за внатрешни работи ги презема сите мерки и активности за обезбедување фер, демократски и кредибилни избори-напиша министерот на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.