Спортската сала во Гимназијата во Охрид е во катастрофална состојба. Кровот прокиснува, кабли за струја висат по ѕидовите, кои патем се оштетени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.