Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска презентираше резултати о теренска анкета од 17 до 30 март направени за потребите на партијата.

Според ова истражување, убедливо наголем број на граѓаните се изјасниле дека најмногу се загрижени за короната, а потоа е економијата.

Името или пак спорот со Бугарија се меѓу најмалите грижи за граѓаните, покажало истражувањето.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.