Оливер Спасовски на ТВ21 ја коментираше изјавата на премиерот Димитар Ковачевски дека никој од Владата нема да интервенира околу случајот на онкологија.

„Не ми е гајле дали владата ќе интервенира или не, тимот кој работи на овој случај има задача да ги открие сите виновници. И не ми е важно дали е некој од СДСМ, ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса. Која е таа политичка структура којашто е повредна од еден човечки живот“, рече Спасовски.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.