Техничкиот премиер Оливер Спасовски на партиски состанок наместо со партиско се вози со автомобил на Владата.

Фотографиите кои се направени пред општинската организација на СДСМ во Бутел покажуваат груба партизација од страна на Спасовски и трошење за службените возила за партиска промоција.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.