Убаво е што ги фали Оливер Спасовски здравствените работници, но мора да е свесен дека поради лична неодговорност станал терет за системот, пишува Ивор Мицковски, политички аналитичар на фејсбук.

Бидејќи министерот за внатрешни се вратил од боледување, и ни раскажува искуства од едномесечната борба со вирусот, прашањето е дали тој ја научил лекцијата:
1. Верските заедници не смее да уживаат посебен однос и неодговорно да одржуваат богослужби или јубилеи.
2. Средбите со црковни лица мора да се одржуваат почитувајќи ги протоколите на маска и дистанца.
Конечно, убаво е што ги фали здравствените работници, но мора да е свесен дека поради лична неодговорност станал терет за системот, пишува Мицковски.

Бидејќи министерот за внатрешни се вратил од боледување, и ни раскажува искуства од едномесечната борба со вирусот,…

Posted by Ivor Mickovski on Monday, 23 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.