Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски присуствуваше на погребот на Саде Мустафовски (50 години), полицаец на граничен премин Блато Дебар, а присуствуваше и на последното испраќање и изрази сочувство во домот на семејството на Енис Рамановски (41 година), заменик полициски командир во Дебар.

Двајцата припадници на МВР трагично ги загубија своите животи со други 43 жртви во несреќата на 23 ноември во Бугарија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.