Политичкиот аналитичар Ивор Мицковски го коментира интервјуто на премиерот Зоран Заев за „Дојче веле“, во кое, меѓу другото, збопрува и за одоворноста на министерот за врантрешни работи Оливер Спасовски за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски.

Го читам интервјуто на ЗЗ за ДВ, ај што е боза, нема везе со реалност уште од самиот наслов. Вика Заев, ниеден процес не смее да ја урне правната држава!
Еве три ќе ти набројам: Помирувањето, Бегството на Груевски, и партизацијата.
Ама ме насмеа околу моралната одговорност на Спасовски за бегството.
Седнале, разговарале околу моралниот „хазард“, проблем пропуст, и Оливер ваљда го прашал:
-Гледаш ли го хазардо?!
-Не го гледам!
И така…интервујото е смејурија, прочитајте го.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.