Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски објави на фејсбук дека бил во посета на манастирот Св. Јоаким Бигорски, а не во „Јован Бигорски“, кој оваа година слави илјада години од постоењето.

Денеска заедно со директорот на БЈБ Сашо Тасевски и претставници на Амбасадата на САД во земјава го посетивме Манастирот Свети Јоаким Бигорски по повод деновите на чествување 1.000 години од неговото постоење. Славното Бигорско светилиште низ вековите било гордост на нашите предци и столб на нашата православна вера, објави Спасовски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.