Нека учат Северџаните од „професионалец“, што е соживот и како македонски народен избраник, плукајќи по македонската спортска икона Стојанче Стоилов, го јакне македонскиот идентитет, реагира политичкиот аналитичар Александар Пандов по гостувањата на Артан Груби по македонските телвиии и неговите националистички испади.

Завчера беше на „Телма“, синоќа на 24, денес кај Боки ли ќе биде гостин Груби? Браво Министерство за пропаганда, убаво тоа го кординирате. Нека учат Северџаните од „професионалец“, што е соживот и како македонски народен избраник, плукајќи по македонската спортска икона Стојанче Стоилов, го јакне македонскиот идентитет, пишува Пандов.

Пандов за овој потег на Груби и владата на СДСМ и ДУИ, повика на распуштање на Парламентот и предвремени избори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.