Обвинителката Вилма Русковска пристигна во Советот на јавни обвинители каде ги достави списите за случајот „Рекет“, односно досието за Јанева, побарани од Советот.

Вчера беше побарано Советот на јавни обвинители  да назначи в.д. обвинител за работата на Специјалното јавно обвинителство да не биде блокирана. Советот за јавни обвинители брои десет членови, а одлуката ја носи мнозинството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.