Седницата на Советот на јавни обвинители за разрешувањето на Катица Јанева која е во притвор во Шутка траеше осум часта и по завршувањето, Коле Штерјев вели дека  тој и останатите членови на Советот ги гледале списите и материјалите, а со работа продолжуваат во четврток.

Не можеме да донесеме одлука одеднаш, подобро е да ни легне работата. Во четврток во 10 часот продолжуваме со работа, вели Штерјев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.