Состојбата на Mинистерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, откако вчера бил хоспитализиран на Инфективната клиника, денеска е стабилна, соопштија од МВР.

Министерот вчера бил примен на ЈЗУ Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби – Скопје поради висока температура, но денеска неговата состојба е стабилна, истакнаа од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.