Пријателство, соработката и добрите односи со соседите директно придонесуваат во градењето на светскиот мир. Како потврда за нашиот придонес кон мирот е и скокот на нашата држава за 23 места на Глобалниот индекс на мирот, во споредба со лани, пишува премиерот Заев на својот Фејсбук профил.

Како што додава тој, на Криволак заедно со началникот на Генералштабот на Армијата на Грција разговарале за потенцијалите на пријателството кое се развива помеѓу Грција и Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.