Ако чувствува, како што вели сопственикот на Дурмо турс, морална одговорност, тогаш може да замолчи, да се појави и да помага кај повредените и нивните семејства, а не да шпекулира што биле причините за несреќата, да се пере дека автобусот бил исправен, и да ја натоварува кривицата единствено врз шоферот, пишува на својот Фејсбук профил поранешниот шеф на Центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицкоски за сообраќајката кај Ласкарци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.