Сопственикот на депонијата за собирање отпад во општина Берверница денеска им се заканувал и ги навредувал медиумските екипи не дозволувајќи им да снимаат видео од пожарот на оваа депонија, пишува ТВ21.

На ова место ѓубре гори речиси 2 дена, а граѓаните се жалат на смрдеа.

Според информациите, пожарникарите се на терен и работат на гаснење на пожарот.

фото и видео: ТВ 21Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.