Сопругата на Претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска денеска прими вакцина против Ковид-19.

Ѓоргиевска веста ја сподели на социјалните мрежи а објави и неколку фотографии.

Детска и превентивна стоматологија-вакцинирани!- напиша таа во описот на споделените фотографии.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.