Сопругата на министерот за здравство Венко Филипче, Ана Филипче деновиве се подновила со нов луксузен „мерцедес“, дознава „Лидер“.

Според информациите на порталот, сред Ковид-кризата, Филипче си купила Мерцедес GLA кој чини педесетина илјади евра.

Автомобилот е пријавен и во анкетниот лист на Филипче, купен годинава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.