Софија Куновска на фејсбук профилот напиша:

Колку за споредба Италија денес има 200 новоинфицирани со над 60 милиони жители

 

Колку за споредба Италија денес има 200 новоинфицирани со над 60 милиони жители.

Posted by Sofija Kunovska on Monday, June 1, 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.