По објавата на Зоран Заев кој пред целата македонска јавност кажа дека функционерите, градоначалниците, пратениците и јавната администрација за месец април и мај ќе земаат минимална плата од 14.500 денари се со цел да се стимулира економијата погодена од коронавирусот, денеска јавноста со илјадници прашања до функционерите на СДСМ.

Имено јавноста преку социјалните мрежи прашува дали Роберт Поповски, Николче Тасевски, Радмила Шекеринска, Никола Димитров, Мила Царовска, Оливер Спасовски и Дамјан Манчевски, ќе се откажат од своите плати кои се во висина од над 70 илјади денари во знак на солидарност кон македонските граѓани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.