„Со години во постојани напори различни актери се обидуваат да ѝ нанесат штета на ДУИ, како и да ја користат за оставрување за нивни цели во секојдневните партиски политики“, напиша Али Ахмети, лидерот на ДУИ и објави видео со изјави на високи претставници на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ како ја обвинуваат ДУИ за криминал и корупција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.