Kамерата на „Клан Македонија“ го улови моментот кога премиерот Зоран Заев и неговиот коалиционен партнер Али Ахмети пристигнаа на местото на несреќата во Тетово, каде вчера најмалку 14 лица загинаа во пожарот кој ја пеплоса модуларната ковид-болница.


И Заев и министерот за здравство Венко Филипче и градоначалничката Теута Арифи вчера одбија да дадат било каква изјава и избегаа од камерите и јавноста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.