Со шлепери огревно дрво, камиони сокови и цигари се врши поткуп во населбата Баир во Битола, пренесува екипата на „Инфомакс“ од терен.

Неколку камиони полни со огревно дрво, комбиња со цигари и сокови постојано кружат во населбата Баир во Битола, вршејќи поткуп за претстојните избори, пренесува екипата на „Инфомакс“ која се наоѓа на терен за да го следи изборниот процес во градот.

Во меѓувреме, силни полициски екипи го обезбедуваат поткупот и не дозволуваат новинарските екипи да го снимат процесот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.