Штипската телевизија „Стар“ објави видео прилог во кој синот на почината пациентка тврди дека таа пет пати била негативна на вирусот, а сепак била заведена дека е почината од корона.

Со пет негативни тестови, 54 годишната штипјанка Ругман Хусеинова, е заведена како една од 49-те жртви на корона вирусот во Штип, објавува телевизијата.

Целиот прилог е во продолжение.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.