Со осветлувањето на симболот на Анкара, Атакуле, во боите на македонското знаме, Турција го честита денот на независноста на Македонија.

Со осветлувањето на симболот на Анкара, Атакуле, во боите на македонското знаме, Турција го честита денот на независноста на Македонија !❤🇹🇷🇲🇰❤

Gepostet von МАКЕДОНИЈА – MACEDONIA am Dienstag, 8. September 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.