Со оклопни возила и водени топови МВР се подготвува да ја штити Владата пред стартот на најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ. Дали кога граѓаните сакаат да го изразат своето незадоволството од работењето на власта, полицијата се обидува да ги заплаши да излезат на улица? Специјалните единици на МВР може да се забележат распоредени, долж рутата по која е најавено да се движат демонстраните. Ова е трет протест во Скопје на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, за викенд партијата протести одржува низ градовите.

Оклопни возила и Водени топови


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.