Димче во право беше кога викаше дека „независниов“ аналитичар секој понеделник пие кафе со @NDimitrovMK и @Sekerinska, пишува на твитер Афродита.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.