Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски се шегува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека преговарал со тајни служби за вакцините.

Имајќи го предвид и неговото искуство со руските пранкери, Арсовски со право се сомнева со кого Заев преговарал, зашто, ако му се верува на премиерот преговори имало многу, вакцини едвај малку.

Дали зборувал со шефови на ‘MI-6’, или зборувал пак со Вован и Лексус (руските пранкери), ќе видиме за некој месец 🕵️‍♂️
Бидете така, со Џони Заев Инглиш сѐ е можно 🤦‍♂️

Posted by Dimsa Arsovski on Tuesday, 9 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.