Активисти на СДСМ деновиве делат флаери и промотивен материјал во кои се фалат дека го победиле вирусот. Навистина е нејасно како владејачката партија може да се фали дека ја победиле короната кога денеска само имаме 62 нови случаи и двајца починати.

Очигледно е дека во СДСМ повеќе сакааат да се занимаваат со промоција и скапи реклами наместо да се зафатат со санирање на последиците од лошата политика која доведе да сме на врвот по бројот на заразени и починати во регионот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.