По објавената бомба од страна на ВМРО-ДПМНЕ, на која се слуша како експремиерот Зоран Заев зборува за сопственото влијание врз судството и обвинителството, се огласи и Игор Јанушев, генерален секретар на опозиционата партија.

 

Снимките покажуваат зошто Заев треба да оди во затвор и зошто мафијата има своја држава.

Заев вели “близок сум со Јово”, “нема одлука на Врховен без Заев”, “или закон за СЈО или Врховен трас-трас, ќе ги падне случаите”!

Ова накусо е вистинското лице на Зоран Заев кое покажува дека:

Прво, криминалецот Зоран Заев е во исто време премиер и врховен судија!

Второ, криминалецот Зоран Заев вели дека Катица Јанева го знае тоа и ги движи работите по тој терк!

Трето, договорено е, или закон за СЈО или Врховен ќе ги падне случаите кои се сомничат за криминал.

Зоран Заев е главата на октоподот и главниот сатрап на судството, реагира преку Фејсбук генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев.

 

Снимките покажуваат зошто Заев треба да оди во затвор и зошто мафијата има своја држава.Заев вели “близок сум со…

Gepostet von Igor Janushev am Sonntag, 23. Februar 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.