Вие, другаре Заев, немате знаење, интегритет и кредибилитет да го водите овој народ и оваа земја. И затоа повлечете се! Знам дека мене како „неваша“- нема да ме послушате. Но очекувам од вашите партиски другари и од министрите од Владата за кои се надевам дека зачувале барем трошка достоинство, уште вечерва во еден глас да ви кажат -ОСТАВКА!!! Одете си Зоран Заев! Зашто во оваа земја сите имаме право да живееме, а не само малкутемина избрани од тебе кои имаат корист да не ти кажат дека си ГОЛ и БОС!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.