Снегот во февруари ги изненади надлежните. Од Ќафасан до Деве Баир, од Табановце до Богородица ниту еден автопат, магистрален и регионален пат не е исчистен од снег.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.